Kdo je vydavatelem Dlouhého běhu?
Já. Jmenuji se Luboš Brabec, o běhání píšu už přes deset let, do novin a časopisů a webů, měl jsem i běžecký blog – a taky jsem napsal a vydal knihy Maraton a jiné pošetilosti (2013) a Můj dlouhý běh (2014, společně s ultramaratoncem Danielem Orálkem). A běhám, samozřejmě. Méně a pomaleji než kdysi, ale pořád velmi rád.

Už u nás existuje asi deset běžeckých webů různého zaměření. Proč přicházíš s jedenáctým?
Jak jenom diplomaticky odpovědět… Aha, už vím. Můj oblíbený autor Joe Henderson kdysi napsal sloupek o tom, kterak byl pozván jako host na velkou běžeckou konferenci. Na řadu měl jít až poslední. Řečníci před ním mluvili o sporttesterech, o vložkách do bot, o tom, jestli je lepší tričko z tohoto umělého vlákna či z jiného, jestli má běžec sníst tolik karbohydrátů nebo ještě víc. Pak tedy přistoupil k mikrofonu Henderson a pronesl: „Dobrý den, dámy a pánové, ve svém příspěvku bych se chtěl věnovat tématu, které se tady ještě neprobíralo. Rád bych řekl pár slov o běhání.“ Takže takhle nějak.

Jaké máš s magazínem ambice?
Ty nejskromnější. Zaujmout a bavit čtenáře.

O jakých tématech se tady dočteme?
Nechci psát o všem a pro všechny běžce. Naopak moc dobře vím, že tento magazín osloví pouze výraznou menšinu z nich. Což je myslím fajn, neboť moje zkušenost mi říká, že kdo se chce zavděčit každému, je nakonec lhostejný všem. Něco ze svých představ jsem se snažil shrnout v tomto textu.

Kdo vlastně provoz magazínu platí?
Já. S laskavou pomocí vděčných čtenářů. Chceš-li se k nim připojit a jakoukoli částkou podpořit provoz a rozvoj Dlouhého běhu, více informací najdeš ZDE.

Mám nápad, námět, připomínku… Jak tě můžu kontaktovat?
E-mail najdete v tiráži dole vpravo. A nebo pokud je to pro vás pohodlnější, můžete to zkusit přes Facebook.