Vítejte na Dlouhém běhu!

z rubriky Sloupky autor:

Každý start je stejný. Nebo aspoň podobný těm předchozím. Trocha nejistoty i obav, které naštěstí většinou přebije naděje, že všechno dobře dopadne. Ani teď to není jiné. Sice jsem už v životě napsal pár řádek o běhání, ale tentokrát zkouším jinou cestu. Nebo jinou trať, abych se držel běžecké terminologie.

Vítejte tedy na stránkách internetového magazínu, který se jmenuje Dlouhý běh. Jmenuje se tak nejen proto, že dlouhé běhy jsou tím, co nás na běhání baví nejvíc, že ano, ale i proto, že byste zde měli nacházet trochu delší čtení. Zajímavé příběhy, rozhovory s inspirativními osobnostmi, názory, reportáže, recenze.

Nemám proto v úmyslu vás zahlcovat zpravodajstvím ze závodů, nenajdete tady termínovku ani výsledky, nebudu nikomu radit, jak má trénovat, co má jíst a kterak správně žít. Takových informací je na internetu dost. Možná až moc.

Stejně tak Dlouhý běh nebude generátorem tiskových zpráv a PR sdělení, nebude vás obtěžovat reklamními bannery. Protože je to magazín důsledně nekomerční. Magazín, který je tu pro vás, ne kvůli sbírání lajků a pageviews. Můžete si být jisti, že všechny texty, které se zde objeví, budou zveřejněné pouze proto, že je autory bavilo psát a chtěli se o ně podělit se čtenáři.

A co tedy bude tématem magazínu? Běh. Jenom běh. Tenhle úžasný a jedinečný sport. Běh bez ohledu na jeho rychlost, délku trati, druh povrchu, tlumení běžcových bot nebo celkové převýšení. Ale jistě, nějaké hraniční kolíky je třeba zatlouct. Bohužel zklamu ty, kdo by chtěli sledovat běžecké pokroky moderátorů, zpěváků a vicemiss, nedočtete se zde nic o Kohákovi či Puhajkové, žádná z rubrik nebude věnována házení barev, módní hlídce, zabahněným překážkám ani hubnoucím seriálům.

Prostě a jednoduše: chci psát jenom o tom, o čem by mě samotného bavilo si číst. Párkrát jsem si už ověřil, že to, co baví mě, baví i docela dost jiných lidí, a tak ve skrytu duše doufám, že by to mohl být i tenhle případ.

Když už jsem po budvarovsku vyjmenoval tolik „ne“, mám ještě jedno podstatné. Dlouhý běh by neměl být mojí one man show. Dva zkušení autoři už mi přislíbili pomoc (snad si to nerozmyslí) a budu rád, když okruh přispěvatelů bude co nejpestřejší. Pokud máte zajímavé téma, neotřelý pohled nebo jste byli na nějakém pozoruhodném závodě a máte chuť o tom poutavě napsat, ozvěte se. Díky moc.

Tak ať vám to hezky běhá. A příjemné počtení přeji, samozřejmě.

Luboš Brabec

P.S. Pokud vás zajímají další podrobnosti k fungování Dlouhého běhu, na případné otázky jsem se snažil odpovědět ZDE.

3 Comments

 1. Milý Luboši,
  dúfam že Ti elán a chuť robiť tento magazín vydrží dlho a dlho …. Osobne sa síce zatiaľ nepoznáme ale počnúc Tvojím blogom (Niktomuž) cez Maraton a jiné … atď už dlhé roky sledujem Tvoje počínanie s veľkou radosťou. Články a príspevky o behu ktoré si napísal a píšeš patria k tomu najlepšiemu na československom webe.
  Len tak ďalej !
  S priateľským pozdravom
  Štefan
  PS: Na prevádzku som prispel svojou troškou, dúfam že pomôže 🙂

 2. Lubos ahoj,
  tento blog odkedy som ho obavil citam rad a takmer sa neviem dockat kedy pribudne novy clanok. Je to nieco co som dlho hladal a pripajam sa k Stefanovi, ze je to top v Ceskoslovensku 🙂 len tak dalej.
  Prispel som aj ja svojou trsoku aspon tak, ze som si zakupil tvoju knihu, ktoru som neviem ci uz aj pat krat neprecital…
  Dakujem najma za to, ze nachadzam v tebe niekoho kto je realny bezec (realista) a popri svojich povinostiach dokaze behat na slusnej urovni (kapitola 2:59:59 je moja najoblubenejsia).
  Drzim palce a tesim na dalsie putave clanky.
  Michal

Napsat komentář

Your email address will not be published.

*