Ještě jeden maraton. Je tady nová knížka o běhání

„Kdy napíšeš další běžeckou knížku?“ Ani nevím, kolikrát za posledních šest let jsem na tuhle otázku odpovídal. Ale vždycky vyhýbavě. Že kdo ví, nejspíš už nikdy. Byl jsem rád, že Maraton a jiné pošetilosti i Můj dlouhý běh (tu jsem psal společně s ultramaratoncem Danem Orálkem) měly úspěch a nemyslel jsem si, že k tématu potřebuji něco dodat.

Navíc nejsem z těch, kdo musí každý rok vydávat novou věc a neobratně recyklovat mnohokrát napsané. Tak jsem si další tři roky plnil jiný autorský i vydavatelský sen: pomohl jsem na svět jednomu polozapomenutému hokejovému příběhu.

Asi všechno chce svůj čas.

Loni v červnu se mi v hlavě začal pomalu rodit nápad na další běžeckou knížku, za ty roky jsem přeci jenom nastřádal pár témat a zážitků, ale asi po měsíci jsem pokusů o psaní nechal. Cítil jsem, že to není ono.

Uteklo dalších pár měsíců, přesněji pět, a v listopadu jsem si řekl, že to přeci jenom zkusím. Změnil jsem skoro všechno. Přístup, téma, zamýšlený název, počet kapitol i jejich rozsah. A najednou to šlo (nebo jsem aspoň získal ten pocit).

Teď je říjen 2020 a výsledek skoro roční práce jménem Ještě jeden maraton jde do světa.

Pro autora není lehké pitvat svou knížku a vysvětlovat, čím ji považuje za zajímavou a proč si myslí, že byste si ji měli přečíst.

Přesto aspoň ve zkratce: ne, není to druhý díl „pošetilostí“, jak už se dost lidí ptalo, i když pár podobností určitě najdete. Snažil jsem se mj. popsat, jaké to je, když si po pár letech běžecké hibernace usmyslíte, že se zase zkusíte víc rozhýbat. A zjišťujete, že se za tu dobu trochu změnil svět kolem. A s ním asi i vy, tedy nejen co se stavu tělesné schránky týče. Samozřejmě nechybí pár výletů do minulosti a za humna, i na slavný Spartathlon přijde řeč. Stejně jako na setkání s lidmi, kteří mě v běhání inspirují. A tak dále.

Závěrem pár technických věcí: knížka je paperback, má 200 stran a formát 13×19 cm. Nejsnadněji ji objednáte přes formulář pod textem. Cena je 299 Kč, poštovné máte v ceně. Mailem vám hned přijde faktura s platebními pokyny a do 1-2 pracovních dnů od připsání platby knížku posílám jako doporučenou zásilku.

Pokud jste ze Slovenska, doporučuji obchod Martinus. Nezapomněl jsem ani na ty, kdo mají radši e-book.

Budu moc rád, kdy si knížku koupíte. A stejně tak mě potěší, když o ní třeba dáte vědět i dalším běžcům. Díky!

Přeji příjemné čtení.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Napsat komentář

Your email address will not be published.