Kdo je vydavatelem Dlouhého běhu?
Já. Jmenuji se Luboš Brabec, o běhání píšu už přes deset let, do novin a časopisů a webů, měl jsem i běžecký blog – a taky jsem napsal a vydal knihy Maraton a jiné pošetilosti (2013) a Můj dlouhý běh (2014, společně s ultramaratoncem Danielem Orálkem). A běhám, samozřejmě. Méně a pomaleji než kdysi, ale pořád velmi rád.

Už u nás existuje asi deset běžeckých webů různého zaměření. Proč přicházíš s jedenáctým?
Jak jenom diplomaticky odpovědět… Aha, už vím. Můj oblíbený autor Joe Henderson kdysi napsal sloupek o tom, kterak byl pozván jako host na velkou běžeckou konferenci. Na řadu měl jít až poslední. Řečníci před ním mluvili o sporttesterech, o vložkách do bot, o tom, jestli je lepší tričko z tohoto umělého vlákna či z jiného, jestli má běžec sníst tolik karbohydrátů nebo ještě víc. Pak tedy přistoupil k mikrofonu Henderson a pronesl: „Dobrý den, dámy a pánové, ve svém příspěvku bych se chtěl věnovat tématu, které se tady ještě neprobíralo. Rád bych řekl pár slov o běhání.“ Takže takhle nějak.

Jaké máš s magazínem ambice?
Ty nejskromnější. Zaujmout a bavit čtenáře.

O jakých tématech se tady dočteme?
Nechci psát o všem a pro všechny běžce. Naopak moc dobře vím, že tento magazín osloví pouze výraznou menšinu z nich. Což je myslím fajn, neboť moje zkušenost mi říká, že kdo se chce zavděčit každému, je nakonec lhostejný všem. Něco ze svých představ jsem se snažil shrnout v tomto textu.

Kolik článků týdně budeš vydávat?
Nechci si vytvářet složité publikační plány, ale za optimální považuji periodicitu dvou textů týdně. Kvantita není veličina, která mě zajímá nejvíc. A jak všichni dobře víme z běhání: nejdůležitější je nasadit takové tempo, jež jsme schopni udržet co nejdéle.

Budeš jediným autorem?
Ne. Tohle není osobní blog. Většina textů bude zřejmě mých, ale mám představu, jaká jména bych mezi autory rád viděl. Snad se to podaří. Záležet samozřejmě bude i na finančních možnostech.

Kdo vlastně provoz magazínu platí?
Já. S laskavou pomocí vděčných čtenářů. Chceš-li se k nim připojit a jakoukoli částkou podpořit provoz a rozvoj Dlouhého běhu, více informací najdeš ZDE.

Mám nápad, námět, připomínku… Jak tě můžu kontaktovat?
E-mail najdete v tiráži dole vpravo. A nebo pokud je to pro vás pohodlnější, můžete to zkusit přes Facebook.